Inne nawozy

Mączka z krwi i mączka rogowa. Pierwsza otrzymywana z suszonej krwi, druga z odpadków fabrykacji rogowej. Mączki te, obok głównego składnika azotu, zawierają nieco fosforu. Działanie ich jest powolne; najlepiej skutkują na glebach lżejszych. W ogrodnictwie chętnie stosowane są w kulturach wazonowych, szklarniowych itp.

Mieszanki nawozowe. Są to nawozy kombinowane w ten sposób, aby zawierały wszystkie składniki pokarmowe rośliny w odpowiednim stosunku. Głównie produkowane są dla celów ogrodniczych. Są jednak stosunkowo drogie i dlatego stosować je można zwłaszcza przy użyźnianiu małych przestrzeni, a więc w małych ogródkach amatorskich, przy hodowlach pokojowych, szklarniowych.

Jedną z takich mieszanek jest mieszanka „Chorzów”, wyrabiana przez fabrykę w Chorzowie. Są i inne mieszanki krajowe jak: „Geantos”, „Rozawit”, mieszanki pod warzywa firmy C. Ulrich, wysoka wartość, których została stwierdzona przez Zakład Uprawy i Nawźenia Szk. Gł. Gosp. Wiejsk. w Warszawie, oraz cały szereg innych specjalnie przygotowanych pod pewne kultury, jak to wskazują ich nazwy. Sposób użycia tych nawozów jest podany w dołączanych do nich receptach.

 

Comments
 1. Reklama

  To Cię zainteresuje:

  dostawcy erp
  elegancka sukienka na studniowke
  otulacze dla niemowląt
  Otwarte strefy akrywności
  owijarka do palet
  owijki na książki
  ozdoby do ogrody
  ozdoby ogrodowe
  oznakowanie pasów
  pady czyszczące